Styczeń 2012

Dnia 27 stycznia 2012 r. od godziny 10:00 publiczność z Opatowa i okolic zgromadziła się w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury na Przeglądzie Zespołów Kolędniczych "Gody Opatowskie". Na tą cykliczną imprezę zgłosiło się w tym roku aż 16 zespołów i solistów z terenu powiatu opatowskiego: Zespół z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej (Biskupice), Zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 1 ( Opatów), Zespół z SZS Nr 1 (Opatów), Zespół ,,Ożarowiacy" (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie), Zespół "Promyk" (Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach), Duet "Duży Mały" (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie), Zespół "Zwiastun"(Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie), Zespół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego (Niemienice), Zespół muzyczny "Tęcza" (Jałowęsy), Zespół śpiewaczy "Nowianecki" (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie), Grupa Jasełkowa "Gloria" (Szkoła Podstawowa w Kobylanach), Maria Makowska (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie), Zespół "OBERON"(Warsztaty Terapii Zajęciowej przy domu Pomocy Społecznej w Zochcinku), Zespół ludowy Stańczanie (Iwaniska), Regina Kusal (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie) oraz Zespół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie . Przegląd na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez O.O.K., także i tym razem cieszył się dużym powodzeniem i frekwencją uczestników, a ponadto jak zawsze towarzyszyła mu miła atmosfera. Publiczność żywiołowo reagowała na to, co dzieje się na scenie, razem z uczestnikami śpiewała kolędy i pastorałki. O godzinie 18:00, poza przeglądem , zaprezentowała się Szkolno- Parafialna Grupa Teatralna z Sandomierza Nadbrzezia w przedstawieniu opowiadającym o Przesłaniu Bożego Narodzenia pt. "Opowieść Wigilijna". Reżyserem widowiska był ks. Marian Bolesta

                                "GODY OPATOWSKIE 2012"

Dnia 24 stycznia 2012r. o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury odbył się "Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek". W konkursie wzięło udział 76 solistów w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy pochodzili m.in. z Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Włostowa, Kielc, Turbii, Rzeszowa, Stalowej Woli, Chmielnika, Dąbrowy Górniczej, Niska. W trakcie przeglądu "Gody Opatowskie 2012" ogłoszone zostały wyniki konkursu dla dzieci i młodzieży "Szopki i akcesoria kolędnicze" zorganizowanego przez sekcję plastyczną Opatowskiego Ośrodka Kultury... Jury w składzie: -Zdzisław Staniszewski- przewodniczący jury - Łukasz Malinowski - członek - Dariusz Jurkowski - członek postanowiło przyznać następujące miejsca: W I kategorii wiekowej: I miejsce -Julia Surowaniec II miejsce- Emilia Cichocka III miejsce -Krystian Doliński W II kategorii wiekowej: I miejsce - Agat Soja II miejsce - Anna Toborek III miejsce - Paweł Pawlik W III kategorii wiekowej: I miejsce -Julia Darowska II miejsce -Marta Stanisławska III miejsce - Magdalena Stępień

       "OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK 2012"

Opatowski Ośrodek Kultury był współorganizatorem XXIX już Konfrontacji w Tańcu Towarzyskim , które odbyły się 22.01.2012r w hali sportowej Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie. Do tanecznej rywalizacji stanęło ponad 60 par z całego województwa . Tancerze walczyli o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Andrzeja Chanieckiego, a patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas. Atrakcją wieczoru były gwiazdy słynnego i popularnego programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami": Pani Anna Głogowska i Jan Kliment , którzy zachwycili publiczność swoimi mistrzowskimi pokazami . Tancerze Klubu "Promenada", którzy reprezentowali Opatowski Ośrodek Kultury świetnie poradzili sobie z konkurencją w swoich kategoriach tanecznych . Bartosz Staniszewski i Marta Bernacka zdobyli II miejsce w klasie IV powyżej piętnastego roku życia , a Tomasz Skwirowski i Maja Kwiatkowska zwyciężyli w klasie III powyżej piętnastego roku życia. Kolejna impreza z tego cyklu odbędzie się 25 marca 2012r w Staszowie, ale już teraz pracowicie przygotowują się do niej opatowscy tancerze.

                        XXIX KONFRONTACJE TANECZNE

Jubileuszowy 20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrzmiał 8 stycznia 2012 r. na deskach Opatowskiego Ośrodka Kultury. Gości, wolontariuszy i licznie przybyłych mieszkańców Opatowa powitała przed salą widowiskową Orkiestra Dęta. Dzieci i młodzież działająca w O.O.K. jak zwykle nie zawiodła dając wspaniały program artystyczny , który dopełniały żywiołowo prowadzone licytacje przedmiotów i upominków przekazanych przez hojnych darczyńców. W programie zaprezentowali się tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego "PROMENADA":Tomasz Skwirowski-Maja Kwiatkowska, Paweł Kania-Angelika Zięba, Bartosz Staniszewski-Marta Bernacka, Jakub Kapsa-Wiktoria Skrzypczak. Taniec przeplatany był występami wokalistek ze Studia Piosenki: Agaty Soja, Marty Mruk, Patrycji Rozmus i Karoliny Klusek. Ponadto na scenie wystąpiła Ania Szostak z Samorządowego Zespołu Szkół Nr.1 w Opatowie oraz młodzież ze Szkoły Muzycznej I Stopnia: Monika Stefaniak, Kinga Polit i Iwona Saracyn. Konferansjerami w tym wyjątkowym dniu byli znani i lubiani w Opatowie członkowie kabaretu "4 FALA". Opatowska publiczność, która nie zawiodła wypełniając po brzegi widownię aktywnie brała udział w licytacjach przekazując tym samym znaczną kwotę na ratowanie życia i zdrowia dzieci. W trakcie trwania koncertu przed salą widowiskową można było obejrzeć pokaz pracy technika kryminalistyki przeprowadzony przez Komendę Powiatową Policji w Opatowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także okolicznościowe makijaże malowane m.in. na policzkach dziewczynek. Dla miłośników muzyki ludowej zaśpiewał zespół "STAŃCZANIE", a na zakończenie mocnym akcentem okazał się młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny "SDL" z Ćmielowa. O godzinie 20.00 wszyscy uczestnicy koncertu mogli podziwiać "ŚWIATEŁKO DO NIEBA" - pokaz sztucznych ogni przed budynkiem O.O.K. .

                   20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tradycyjnie już na opatowskim rynku odbył się "Sylwester pod gwiazdami". Licznie zgromadzeni mieszkańcy Opatowa w wyśmienitych nastrojach pożegnali stary a przywitali Nowy 2012 Rok. Szampańska zabawa odbywała się przy muzyce mechanicznej. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami , wróżb noworocznych i pozdrowień dla najbliższych. O północy życzenia złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Pan Andrzej Chaniecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Staniek. - "Wszystkim mieszkańcom naszej gminy, także sobie życzę, aby te inwestycje, które planujemy rozpocząć w 2012 roku były swoistym zaczynem do rozwoju gospodarczego i społecznego naszej gminy. W życiu osobistym życzę Państwu, aby otaczały Państwa dobroć i piękno, żeby spełniały się najskrytsze marzenia i realizowały ważne życiowe plany. Bądźcie zdrowi, pełni wiary i optymizmu" - mówił Burmistrz Andrzej Chaniecki. Mieszkańcy bawili się świetnie . Kolejny Sylwester już za rok . Zapraszamy Serdecznie a w Nowym 2012 roku życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i pokoju.

                              SYLWESTER POD GWIAZDAMI