Czerwiec 2012

.

"UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU KULTURALNEGO" 29 CZERWCA 2012

  "DZIEŃ MATKI I OJCA W ŚWIETLICY OOK" Opatów 22.06.2012

Dnia 21 czerwca 2012r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej odbyła się impreza pod hasłem "Dzień Matki i Ojca" zorganizowana dzięki współpracy Opatowskiego Ośrodka Kultury w Opatowie z Samorządowym Zespołem Szkół Nr 2 w Opatowie. Gospodarzami i pomysłodawcą uroczystości byli uczniowie klasy 0 "b" z SZS Nr 2 pod kierunkiem pani Joanny Bińczak. Grupa 0 "b": 1.Kasia Cybula 2. Natalka Ambryszewska 3. Amelka Zieja 4. Gabrysia Wilczak 5.Wiktoria Popek 6.Maja Słapek 7.Madzia Wit 8.Ola Tworek 9.Natalka Oparowska 10. Agnieszka Matyga 11.Ala Ignacak 12. Małgosia Małkiewicz 13.Marta Kroczak 14. Mateusz Machała 15. Tomewk Kwiatkowski 16.Bartek Masternak 17. Kuba Stec 18. Karol Charymski 19. Brajan Duda 20. Kuba Hamer- Czuja 21. Igor Kulasiak 22. Kacper Jasiński 23. Kacper Roguski 24. Michał Orłowski 25 .Kuba Banak 26. Ayman Msouna Bogaty program artystyczny sześciolatków, w którym znalazły się piosenki, tańce (Polonez, Krakowiak,układy-"Smurfy" i "Mossa") recytacja, przedstawienie pt. "Spotkanie z królową bajek" uzupełniały występy: -Zespół Tańca Nowoczesnego z OOK ("Dobro i Zło") -Klub Tańca Towarzyskiego "Promenada" z OOK tańce standardowe i latynoamerykańskie - młodzież L.O. im. Bartosza Głowackiego w opatowie z recytacją, skeczami - wokaliści z SZS Nr 2 -Zespół "Avart" z SZS Nr 2 w Opatowie - perkusja, gitara, instrumenty klawiszowe, akordeon. - skecze w wykonaniu uczniów z SZS Nr2 w Opatowie. Program prowadziły konferansjerki z SZS Nr 2: Marta Bińczak, Agata Redlich i Kinga Górska. Podsumowaniem wzruszającego programu była wdzięczność rysująca się na twarzach wszystkich obecnych i oczywiście gromkie brawa. Po występie wszyscy goście byli zaproszeni do kawiarni OOK na słodki poczęstunek.

                    "DZIEŃ MATKI I OJCA" 21 CZERWCA 2012

Protokół z Festiwalu Piosenki Religijnej "Tobie Panie Śpiewać Chcę" Jury w składzie: 1.Tomasz Staniek- przewodniczący jury 2.Urszula Staniek 3.ks. Piotr Kara 4.ks. Artur Barański po przesłuchaniu 30 wykonawców postanowiło przyznać: W kategorii: ZESPOŁY I SCHOLE: I miejsce: Schola z Włostowa -Parafia im. Jana Chrzciciela we Włostowie II miejsce: "Ticket to Heaven" -SZS Nr 1 w Opatowie III miejsce: "Hope in God"- ZS Nr 1 w Opatowie DUETY: I miejsce: Małgorzata Skarba i Daria Kusal -SZS Nr1 w Opatowie SOLIŚCI: kat I: wyróżnienie: Krzysztof Kiec -Zespół Szkół w Lipniku Gabriela Zięba - Zespół Szkół we Włostowie kat II: I miejsce: Patryk Krajewski - SZS Nr 1 w Opatowie II miejsce: Magdalena Stępień -Zespół Szkół w Lipniku Patrycja Rozmus - SZS Nr 1 Opatowie III miejsce: Marta Bryczek - Kraśnik kat III: I miejsce: Małgorzata Dzienniak - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela we Włostowie II miejsce: Kinga Polit- Parafia pw. św. Jana Chrzciciela we Włostowie III miejsce: Agata Książkiewicz -Studio Piosenki Opatowskiego Ośrodka Kultury nagroda specjalna(za akompaniament): Monika Stefaniak kat IV: I miejsce: Wiesław Szydłowski -Gminny Ośrodek Kultury w Tarłowie Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz albumy pt. "Chwalcie Pana w kamieniu". Laureaci I i II miejsca otrzymali dodatkowe nagrody- śpiewniki "Exultate deo". Laureaci III miejsc - nagrody książkowe pt. "Ziemia Opatowska".

             "TOBIE PANIE ŚPIEWAĆ CHCĘ" 15 CZERWCA 2012

6 czerwca w opatowskim amfiteatrze wystąpił jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów - Kabaret Ani Mru Mru. Artyści z Lublina są w kabaretowej pierwszej lidze od kilkunastu lat i ani na chwilę nie zwalniają tempa oraz nie zamierzają spoczywać na laurach, czy jak to się mówi w żargonie - ,,odcinać kuponów". Ich najpopularniejsze skecze, takie jak: ,,Otwarcie supermarketu" czy ,,Tofik" zna chyba każdy. Goszcząc u nas zaprezentowali swój najnowszy program pt. ,,Nuda, rutyna i odcinanie kuponów", choć jak sami twierdzą w ich kabaretowe życie wcale nie wkradła się nuda czy rutyna. Jak sami mówią, chcieli w ten sposób sprawdzić jak zareagują na taką nazwę programu ich fani. Ich występ trwał niemal dwie godziny (nie obyło się oczywiście bez bisu) i praktycznie cały czas publiczność miała okazję do śmiechu. Obserwując ich występ od razu widać było, iż mają rewelacyjny kontakt z publicznością, dopracowane skecze, dobrą grę aktorską i zaskakujące pointy. Podczas krótkiego wywiadu, który mogliśmy usłyszeć na antenie Radio Opatów, dowiedzieliśmy się że bardzo lubią improwizować na scenie, o tym że ich odskocznią od kabaretu i niesamowitą zabawą jest udział w popularnym serialu improwizowanym ,,Spadkobiercy" na planie którego mogą spotkać się ze swoimi przyjaciółmi z innych kabaretów oraz o najbliższych planach na przyszłość. Ich praca na najbliższe kilka miesięcy będzie podporządkowana przygotowaniom do największego i najbardziej prestiżowego festiwalu w Polsce. Mowa tu o Rybnickiej Jesieni Kabaretowej czyli popularnym Ryjku, na którego w tym roku się wybierają. Ryjek to jedyny w swoim rodzaju festiwal z kliku powodów. Po pierwsze dlatego, że zaproszone kabarety same nawzajem wymyślają sobie kategorie na które muszą zrobić skecze, po drugie - kabarety oceniają siebie nawzajem a po trzecie niektóre skecze są zaprezentowane publicznie tylko raz, właśnie na Ryjku. Każdy kto był na ich występie w Opatowie na pewno tego nie żałował i może potwierdzić iż była to rozrywka na najwyższym poziomie.

                       "ANI MRU MRU" Opatów 06.06.2012

Tegoroczny "Jarmark Opatowski" rozpoczął się w rynku przekazaniem kluczy do bram miasta przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Andrzeja Chanieckiego delegacji Cechu Rzemiosł Różnych. Symbolicznemu "przekazaniu" towarzyszyły koncerty orkiestr dętych z Kunowa i Opatowa oraz pokaz koni i bryczek. Na opatowskim rynku można było zobaczyć konie rasy arabskiej, anglo- arabskiej oraz małopolskiej. Wśród nich czempiony oraz mistrzowie w skokach przez przeszkody. Gwiazdą pokazu koni był 6- letni "Cesarz" rasy małopolskiej, który ma za sobą wiele epizodów filmowych. Ponadto podziwialiśmy zabytkowe bryczki pochodzące z lat 40-tych i 50- tych XX wieku w typie podworskim oraz Wolant -typowa bryczka wyjazdowa modna w XIX wieku. Po pokazie korowód udał się do amfiteatru OOK. Na scenie "Jarmarku Opatowskiego" zobaczyliśmy i usłyszeliśmy: Opatowską Orkiestrę Dętą oraz Kunowską Orkiestrę Dętą, Kapele: "Powiśloki" i "Ożarowiacy" oraz solistkę Reginę Kusal reprezentantów GOK Ożarów, Kapelę Ludową Ziemi Opatowskiej, Kapelę "Sami Swoi" z Bogorii, Zespół "Stańczanie" z Iwanisk, Zespół "Strefień" z Jurkowic, "Borianki" z Borii, "Stocaneczkę" ze Stoków Dużych, Kapelę Estradową Ziemi Staszowskiej, oraz Kabaret "Czwarta Fala". Stuosobowy zespół Pieśni i Tańca "Racławice" zaprezentował się nam w kilku odsłonach tańców ludowych. Gwiazdą wieczoru był zespół "Brathanki. W rolę konferansjerów tego dnia wcielili się: Łukasz Książek i Damian Lebieda z kabaretu "Czwarta Fala". Ponadto obok domu kultury działało wesołe miasteczko. Każdy mógł przejechać się bryczką czy tez spróbować swoich sił w siodle pod czujnym okiem instruktora jazdy konnej -Włodzimierza Małochy, dla najmłodszych niecodzienną atrakcją były kucyki. Na straganach zakupić można było rękodzieło, wyroby z wikliny i skosztować wina czy góralskich nalewek.

                     "JARMARK OPATOWSKI" 3 CZERWCA 2012

Dnia 01.06.2012r. o godz. 10:00 w amfiteatrze OOK przez dwie godziny gościły dzieci z Opatowa i okolic. Konkursy i pokazy przygotowali : instruktorzy Opatowskiego Ośrodka Kultury, redaktorzy Radio Opatów, pracownicy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji w Opatowie oraz Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Opatowie. Amfiteatr odwiedzili również: Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowie Tomasz Staniek, którzy nie tylko w miłych słowach powitali najmłodszych, ale też zorganizowali dla nich konkursy z nagrodami. Dzieci podczas zabaw przyswoiły wiele informacji min. na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym, nałogów it.p. Oprócz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Opatowie, Komendy Powiatowej Policji w Opatowie oraz Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Opatowie Sponsorem nagród była: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

                      "DZIEŃ DZIECKA" Opatów 01.06.2012