Grudzień 2012

Opatowianie tradycyjnie przywitali Nowy Rok w rynku opatowskim. Imprezie towarzyszyły konkursy i zabawy przygotowane przez Radio Opatów. Wśród publiczności zgromadzonej na rynku wybraliśmy Króla i Królowa Nocy Sylwestrowej. Tuż przed dwunastą na scenie pojawił się : Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki, który życzył wszystkim mieszkańcom pomyślności w Nowym Roku. Nie zabrakło pokazu fajerwerków, a dziesięć minut po północy odbył się koncert Karola Durdy. Ten bardzo młody, a już niezwykle utalentowany instrumentalista dał półgodzinny koncert z przebojami z gatunku muzyki disco, folk i pop. Zabawa taneczna trwała do godziny pierwszej. Organizatorem "Sylwestra pod Gwiazdami" był Opatowski Ośrodek Kultury.

                   SYLWESTER 31 grudnia 2012r/ 01 stycznia 2013r.

Już po raz trzeci na opatowskim rynku odbyło się spotkanie wigilijne dla mieszkańców miasta i gminy Opatów. W spotakniu udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Pan Andrzej Chaniecki, O. Ezechiel z Klasztoru O.O. Bernardynów, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Staniek, radni rady miejskiej w Opatowie oraz mieszkańcy miasta. Tradycyjnie na rynku przed urzędem miasta zapłonął ogień. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania kolędy "Wśród nocnej ciszy". Życzenia bożonarodzeniowe w imieniu Rady Miejskiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Opatów złozył Tomasz Staniek-Przewodniczący Rady Miejskiej. - "Pragnę złożyć życzenia aby w Państwa domach ta radość bożonarodzeniowa, radość z przyjścia Jezusa na świat, kiedy niebo łaczy się z ziemią tak prawdziwie, kiedy zasiadamy do tych stołów, jest miła przyjemna atmosfera, rozmawiamy z naszymi bliskimi, sąsiadami z którymi w ciągu roku nie rozmawiamy z róznych przyczyn, by ta chwila trwała dłużej. Aby to pojednanie, które czasami następuje w tę noc wigilijną przełozylo się i trwało przez następny rok. Życzymy Państwu wielu takich podniosłych chwil, wielu przeżyć na te święta i na cały następny rok. Spełnienia wszystkich planów i zamierzeń, dużo radości, zdrowia, pokoju i miłości w naszych rodzinach i Państwa. Wszystkiego dobrego" - życzył Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Staniek. Następnie wszyscy składali sobie życzenia przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu studia piosenki, które działa przy OOK. Jak co roku można bylo spróbować wigilijnych potraw. Betlejemskie światełko pokoju przekazali harcerze Hufca ZHP w Opatowie.

                  III Wigilia na Opatowskim Rynku 23 grudnia 2012r

Dnia 20 grudnia w sali widowiskowej OOK odbyły się dwa spektakle przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczestniczyły w nim dzieci z Opatowa i okolicznych szkół. Pierwszy spektakl to "Zaczarowany Świat Braci Grimm". Inspiracją do powstania spektaklu stały się baśnie Wilhelma i Jakuba Grimmów. Opowieść promuje tak uniwersalne postawy jak: przyjaźń, lojalność bratersko- siostrzana czy miłość. Pokazuje młodemu widzowi, że warto podążać ścieżką dobra, bez względu na trudności jakie się napotyka. Atutem przedstawienia jest ręcznie malowana scenografia oraz zastosowanie wiersza w wypowiedziach aktorów. Spektakl z pewnością spodoba się nie tylko najmłodszym widzom. Drugi spektakl "Przygody Tomka Sawyera" to adaptacja sceniczna przygód jednego z najbardziej lubianych łobuziaków z literaturze światowej. Umiejętne przeplatanie przygód o łotrzykowsko-awanturniczym charakterze z tajemniczymi wydarzeniami rodem z powieści kryminalnych czyni ze spektaklu pozycję atrakcyjną dla każdego widza. Charakterystyczny styl żyjącego w XIX wieku Marka Twaina, autora powieści przetrwał próbę czasu, a ponadto miał niemały wpływ na całą literaturę amerykańską.

Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia "Zaczarowany Świat Braci Grimm" "Przygody Tomka Sawyera" 20 grudnia 2012r

8 grudnia br. o godz. 14:30 odbyła się uroczysta wigilia zorganizowana przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki, zastępca Burmistrza M i G Opatów Krzysztof Wróblewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Staniek, Starosta Opatowski Bogusław Włodarczyk , członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski, o Tacjan Mróz -gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Opatowie. Wszystkich zgromadzonych powitał ks. Krzysztof Rusiecki -Krajowy Duszpasterz Rzemieślników. Po przełamaniu się opłatkiem i wzajemnie złożonych życzeniach na Nowy Rok wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Kolędy zaśpiewały: Marta Mruk, Patrycja Rozmus i Agata Soja ze Studio Piosenki OOK.

    "Wigilia Cechu Rzemieśliników i Przedsiębiorców" 8 grudnia 2012r

6 grudnia br. w Opatowie odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci z terenu miasta i gminy Opatow. W spotkaniu udział wzięli vice Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Krzysztof Wróblewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Staniek, Radni Grazyna Arczewska, Beata Wrzołek, Panie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Elżbieta Chodorek, Małgorzata Stankowska Kolasińska oraz Barbara Kłosińska. W programie nie zabrakło konkursow i zabaw, a także słodyczy i owoców dla najmłodszych mieszkańców miasta. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Główna atrakcją było pojawienie się na opatowskim rynku mikołaja. Życzenia dzieciom złożyli vice Burmistrz Krzysztof Wróblewski i Przewodniczacy Rady Miejskiej Tomasz Staniek. Organizatorami spotkania z Mikołajem był Burmistrz Miasta i Gminy Opatów, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Opatowski Ośrodek Kultury.

                                  "Mikołajki" 6 grudnia 2012r