Kwiecień 2012

Do kolejnego etapu konkursu przystąpiło 13 recytatorów reprezentujących gminy: Iwaniska , Wojciechowice oraz Opatów. Prezentacje oceniała komisja artystyczna składzie: Pani Ewa Szary - przewodnicząca , Pani Anna Kotkowska i Pani Danuta Szypulska. Ocena jury nastąpiła według następujących kryteriów: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienia otrzymali: w kat. I - Patrycja Lipiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowicach - (opiekun Pani Małgorzata Staszczak), - Krzysztof Zając z Zespołu Szkół Publicznych w Iwaniskach- (opiekun Pani Sylwia Bienięda); w kat. II- Patryk Adamczyk z Zespołu Szkół Publicznych w Iwaniskach - (opiekun Pani Teresa Żurek), - Aleksandra Bugała z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie- (opiekun Pani Aneta Gibała). Nominacje do eliminacji wojewódzkich otrzymali: w kat. I - Aleksandra Porydzaj z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie - (opiekun Pani Ewa Jasińska), - Julia Mordon z Zespołu Szkół Publicznych w Iwaniskach- (opiekun Pani Dorota Stasica). Nominacje w kat.II otrzymali uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie: - Jan Staniek (opiekun Pani Joanna Waszczyk) i Anna Surma - (opiekun Pani Aneta Gibała). Eliminacje wojewódzkie odbędą się dnia 27.04.2012r w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

"XXII Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Słowa i Mały Konkurs Recytatorski" eliminacje powiatowe Opatów, dn. 19.04.2012

W eliminacjach Dziecięcego Festiwalu Słowa udział wzięło 32 recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych. Kat. I - uczniowie z kl. I-III oraz kat. II uczniowie z kl. IV-VI. Prezentacje oceniała komisja artystyczna w składzie: Pani Ewa Szary - przewodnicząca , Pani Anna Kotkowska i Pani Danuta Szypulska. Jury oceniało według następujących kryteriów: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, w kat. I: - Maciej Mizera (opiekun Pani Ewa Jasińka); Kat. II - Kinga Kaczmarska - (opiekun Pani Aneta Gibała), - Kamil Pawłowski - (opiekun Pani Joanna Waszczyk). Nominacje do kolejnego etapu konkursu - do eliminacji powiatowych również otrzymali uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie; w kat. I - Weronika Jasińska i Aleksandra (opiekun Pani Ewa Jasińska); kat. II - Jan Staniek - (opiekun Pani Joanna Waszczyk) , - Aleksandra Bugała i Anna Surma - (opiekun Aneta Gibała).Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy pamiątkowe ufundowane przez Opatowski Ośrodek Kultury.

"XXII Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Słowa i Mały Konkurs Recytatorski" eliminacje miejsko - gminne Opatów, dn. 18.04.2012

Luba Radomska to nietuzinkowa osoba, z zawodu inżynier kinematografii, pracowała jako nauczyciel akademicki na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Urodziła się w południowo zachodniej Syberii, w miejscowości Zauralje, a od wielu lat mieszka w Kielcach. Artystka mówi o sobie: ,, ...Z racji tego, że w życiu miałam sporo smutnych chwil, nawet tragedii maluje same wesołe rzeczy. Przenoszę wszystko co mi w duszy gra, a staram się odsuwać od siebie złe myśli, bo jak czegoś nie można zmienić, należy to zaakceptować.'' Pani Luba Radomska tworzy w technice: malarstwo na szkle, akwarela, olej. Maluje pejzaże , kwiaty, martwą naturę i architekturę .Jest jednym z najbardziej aktywnych artystów plastyków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Należy także do Klubu Artystów Plastyków ''KAP-65''przy Osiedlowym Klubie Kultury Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,MINIATURA''. Pani Radomska uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

"WERNISAŻ MALARSTWA LUBY RADOMSKIEJ" 20 KWIETNIA 2012r.

"Wieczór pamięci o błogosławionym Janie Pawle II" przygotowany przez dzieci i młodzież z Opatowskiego Ośrodka Kultury i Świetlicy Środowiskowej im. Jana Pawła II 01.04.2012.