Dnia 28 lipca br. odbył się kolejny "Piknik Rodzinny" zorganizowany przez Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie. Tym razem opatowian bawił zespół "Dance" z Kielc. Wystąpił także Paweł Żerdecki ze Studiem Piosenki (Agata Soja i Patrycja Rozmus).Ponadto zarepetowała się Sara Al Kantar, również solistka Studio Piosenki OOK. Kolejną niedzielną atrakcją były konkursy dla najmłodszych, zarówno sprawnościowe jak i wiedzy. Współorganizatorem konkursów i sponsorem nagród był Urząd Skarbowy w Opatowie. W ramach wakacyjnej akcji "Weź paragon" na stoisku Urzędu Skarbowego można było pobrać ulotki informacyjne. Na straganach królowały wata cukrowa, zakręcone ziemniaki i balony z helem. Mieszkańcy bawili się do późnych godzin wieczornych. Dyrektor OOK Pan Andrzej Klimont podziękował wszystkim za wspólną zabawę i zaprosił na kolejny Piknik Rodzinny, który odbędzie się już za tydzień czwartego sierpnia. Tym razem zagra zespół "Szarotka" z Bodzechowa.

                             PIKNIK RODZINNY 28.07.2013r.

Dnia 21 lipca br. o godz. 17:00 w rynku opatowskim rozpoczął się kolejny piknik rodzinny w rytmie przebojów muzyki biesiadnej i disco-polo. Organizatorzy jak zwykle rozdali mnóstwo nagród w konkursach, a na "turystycznej scenie" zaprezentowali się: Pan Paweł Żerdecki, Sara Al Kantar i Mateusz Woźniak ze Studio Piosenki OOK oraz zespół "Millenium" z Opatowa. Solistka wykonała min. cover pt. "Love song" z repertuaru zespołu The Cure oraz "Can't make you love me" Bonnie Rait. Paweł Żerdecki zagrał jedno z najsłynniejszych tang argentyńskich, "El choclo", meksykańskie "Besame" oraz "My cyganie" w aranżacji na akordeon. Zespół "Millenium", który jest stałym bywalcem Festynu Majowego organizowanego od wielu lat przez OOK wykonał popularne utwory z nurtu muzyki rozrywkowej jak np. "Ona tańczy dla mnie" i "Sway"- angielską wersję hiszpańskiej piosenki "Quién será", napisanej przez meksykańskiego muzyka Pabla Beltrána Ruiza. Jak tydzień temu: starsza posterunkowa Katarzyna Czesna oraz starszy sierżant Andrzej Baran wręczyli dzieciom pamiątkowe upominki ufundowane przez Komendę Powiatową Policji w Opatowie. Nagrody w konkursach ufundowali: Bank Spółdzielczy Kielce Oddział Opatów, Skok "Jaworzno" Opatów oraz OOK.

                              PIKNIK RODZINNY 21.07.2013r.

Dnia 14 lipca br. odbył się kolejny "Piknik Rodzinny" zorganizowany przez Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie. Od godziny 17:00 opatowianie bawili się w rynku. Tym razem program był bardzo urozmaicony: oprócz konkursów dla najmłodszych, zarówno sprawnościowych jak i wiedzy, zaprezentowali się: soliści Studio Piosenki, Karol Durda oraz Panowie: Piotr Buchalski i Jerzy Koborski. Pan Piotr podjął współpracę z OOK przy okazji Festiwalu Piosenki Religijnej "Tobie Panie Śpiewać Chcę", gdzie z akompaniamentem akordeonowym Pana Jerzego wykonał kilka utworów o tematyce religijnej na niecodziennym, ale jakże pięknym instrumencie jakim jest Fletnia Pana. Tego popołudnia duet wykonał utwory z gatunku muzyki biesiadnej jak "Szła dzieweczka" i " W zielonym gaju", które zyskały całkiem nowy wymiar dzięki zastosowanemu instrumentarium. Ciekawym przeżyciem było także usłyszeć: "Love me tender" i "Yesterday" w aranżacji na Fletnię Pana. Krótki występ dał siostrzeniec Pana Buchalskiego, Karol, który wykonał "Odę do radości" po około pół roku nauki gry na instrumencie. Studio Piosenki OOK w tą niedzielę wystąpiło w bardzo licznym składzie: Krystian Łata, Mateusz Woźniak, Natalia Dziama, Sara Al Kantar, Agata Soja, Paulina Andzel oraz Patrycja Rozmus. Po raz kolejny na opatowskiej scenie zagościł Karol Durda z utworami z nurtu muzyki disco - polo. Opatowską publiczność odwiedzili: starsza posterunkowa Katarzyna Czesna oraz starszy sierżant Andrzej Baran z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Przeprowadzili oni konkursy dla najmłodszych związane z bezpieczeństwem podczas ruchu drogowego oraz wręczyli dzieciom pamiątkowe upominki. Sponsorem pozostałych nagród w konkursach był OOK. Zapraszamy ponownie za tydzień!

                              PIKNIK RODZINNY 14.07.2013r.

W pierwszy wakacyjny weekend odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Opatowski Ośrodek Kultury.W słoneczne, niedzielne popołudnie, zarówno starsi, jak i najmłodsi mieszkańcy miasta licznie zgromadzeni na opatowskim rynku mogli posłuchać muzyki, uczestniczyć w konkursach i zabawach. Do dyspozycji najmłodszych był wielki kolorowy dmuchaniec i trampolina. Dzieci mogły zakupić baloniki z helem i ufarbować włosy. Mieszkańców bawił zespół "Metrum" z Kunowa, w składzie: Łukasz Opiła- perkusja, Sylwester Mauzr -gitara basowa, Jarosław Piwnik- instrumenty klawiszowe, Antek Barański -saksofon. Zespół ten niejeden raz gościł na scenie OOK. Należy dodać, że "Metrum" na stałe współpracuje z naszym ośrodkiem, w którym odbywają się próby muzyczne zespołu. Na płycie opatowskiego rynku zaprezentowały się również: Paulina Andzel, Sara Al Kantar oraz Wiktoria Seweryńska ze studia Piosenki OOK. W repertuarze solistek znalazły się takie hity jak "Napraw" grupy Lemon, "Margarita" Majki Jeżowskiej i kilka utworów Adele. Wysmienita zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Zapraszamy ponownie za tydzień!!!

                           PIKNIK RODZINNY 07.07.2013r.