Marzec 2012

"NADZIEJA" spektakl teatralny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie 27.03.2012r.

"KOPCIUCH" spektakl teatralny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie 24.03.2012r.

W dniu 20 marca 2012r w OOK , Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych był organizatorem spektaklu teatralnego o charakterze dobroczynnym dla uczestników Akcji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych. Najmłodsi z opatowskich szkół obejrzeli spektakl pt. "Przygody misia" w wykonaniu Teatru "Kolorowy balonik" z Łodzi. Była to adaptacja znanego opowiadania autorstwa A.A. Milne'a pt. "Kubuś Puchatek". Teatr istniejący na scenie od około 40 lat tworzy małżeństwo Państwo Janina Borońska- Łągwa i Andrzej Łągwa. Muzykę do spektakli pisze syn Państwa Łągwa -Jacek, muzyk zespołu "Ich Troje".

                           "PRZYGODY MISIA" 20.03.2012r.

Dnia 19 marca 2012 r. w sali widowiskowej OOK odbyły się eliminacje wstępne 17 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". W jury zasiedli: Dariusz Jurkowski, Iwona Budzeń i Joanna Waszczyk. Po przesłuchaniu 42 solistów jury postanowiło zakwalifikować do eliminacji regionalnych następujących wykonawców: Monika Chamera -Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie Wiktoria Pongowska - Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie Sara Al Kantar -Opatowski Ośrodek Kultury Michalina Madetko - Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie Agata Soja -Opatowski Ośrodek Kultury Angelika Madej -Zielonka Marta Mruk -Opatowski Ośrodek Kultury Karolina Klusek -Opatowski Ośrodek Kultury Klaudia Kaptur -Centrum Kształcenia w Lipniku Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla następujących solistów: Natalia Pyszczek -Opatowski Ośrodek Kultury Natalia Dziama -Opatowski Ośrodek Kultury Katarzyna Cichosz - Ostrowiec Świętokrzyski Anna Surma - SZS nr1 w Opatowie Aleksandra Michałowska -Centrum Kształcenia w Lipniku Natalia Spychaj -Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie

         "WYGRAJ SUKCES ELIMINACJE WSTĘPNE" 19.03.2012r.

Zenon Bednarski - pochodzi z Janikowa koło Ożarowa. Pracuje zawodowo, a rzeźbienie w drewnie traktuje jako relaks i formę spełnienia dziecięcych marzeń. Rzeźbi głównie w drzewie, najczęściej są to rzeźby przedstawiające ludzi, zwierzęta, motywy roślinne czy postacie sakralne. Rzeźby mają różnorodne rozmiary, od kilkunastu centymetrów do jednego metra i więcej. Jego przygoda z dłutem zaczęła się trzy lata temu. Pewnego razu przywiózł drzewo do kominka. Wziął w rękę kawałek drewna i... zobaczył "Skrzypka". Dorobił rękę, skrzypce, smyczek i do dziś pierwsza jego rzeźba "gra" w jego ogrodzie. Natura i człowiek wspólnie stworzyli dzieło. W wieku 50 lat poczuł, że to jest to, co bardzo lubi i potrafi robić. Nigdy nie pobierał żadnych nauk w tym zakresie. Pierwszych ocen prac dokonywały jego żona i córka, które od pierwszej chwili uwierzyły w jego talent i umiejętności. Pan Zenon każdą wolną chwilę spędza z dłutem w ręku. Pomysły czerpie z oglądania prac ludowych artystów na stronach internetowych. Czasami bywa też tak, jak to było za pierwszym razem - bierze kawałek drewna i już widzi co z niego powstanie. W letniskowym domku, pośród jabłoni i grusz najprzyjemniej upływają dni przy tworzeniu nowych dzieł. Jednym z nich jest dzik, który strzeże ogródka , powstał z kawałka pniaka znalezionego w lesie. W większości rzeźby ustawiane są w ogródku , a na zimę niektóre z nich przenoszone są do pracowni. Artysta wszystkie rzeźby wykonuje z drewna - najlepsze do obróbki jest drewno lipowe. Próbował także swoich sił w piaskowcu, ale kurz odstraszył go od tej pracy. Pan Zenon każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Jego dusza artystyczna ukryta przez wiele lat, teraz owocuje rzeźbami.

WERNISAŻ WYSTAWY RZEŹBY ZENONA BEDNARSKIEGO 16.03.2012r.