Sierpień 2012

"Profilaktyka wstępem do zdrowia i bezpieczeństwa" -pod takim hasłem 26 sierpnia br. w godzinach 15:00-20:00 w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury odbył się festyn rodzinny. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Opatowski Ośrodek Kultury. Festyn miał na celu przybliżenie zagadnień szeroko pojętej profilaktyki dla każdej z grup wiekowych mieszkańców naszego miasta. Odbyła się prelekcja o przeciwdziałaniu uzależnieniom. W części artystycznej zaprezentowały się: Studio Piosenki oraz sekcja taneczna OOK (pary taneczne Klubu Tańca Towarzyskiego "PROMENADA"). Ponadto publiczność zgromadzona w amfiteatrze mogła podziwiać pokaz Hufca Rycerstwa Opatowskiego. Dla fanów muzyki weselnej nie lada gratką był występ zespołu "Szarotka", a dzieci mogły miło spędzić czas w wesołym miasteczku. Uczestnicy festynu bez względu na wiek mieli możliwość wziąć udział w konkursach, grach i zabawach zręcznościowych przygotowanych przez: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarną w Opatowie, Komendę Powiatową Policji w Opatowie, KRUS Placówkę Terenową w Opatowie, Urząd Miasta i Gminy w Opatowie ,Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz instruktorów Opatowskiego Ośrodka Kultury.

"FESTYN RODZINNY -PROFILAKTYKA WSTĘPEM DO ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA" 26 SIERPNIA 2012r.

Opatów wraca do tradycji festiwalu rockowego Po dłuższej przerwie Opatowski Ośrodek Kultury zdecydował się na zorganizowanie Fetsiwalu Rockowego - Pożegnanie Wakacji Opatów 2012. Na początku lat 90 tych, odbyły się dwie edycje tego festiwalu. Wówczas do Opatowa zjechało bardzo wiele zespołów z całej Polski. Fani tego gatunku muzycznego mogli posłuchać muzyki rockowej w różnych wymiarach. W tegorocznej edycji wzięło udział 5 zespołów z najbliższej okolicy, które zaprezentowały to, co w muzyce rockowej najwartościowsze i wychodzące poza schemat. Festiwal odbywał się w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury. Pierwszego dnia festiwalu zespoły odbyły próby dźwięku. W drugim dniu odbył się przegląd zespołów rockowych, które zgłosiły swój udział do festiwalu. AZOTOX - Ćmielów Zespół wydał dwie płyty " Znaki naszej wiary" i "Prowokacja" STRZAŁ W GŁOWĘ - Sandomierz Zespół pracuje nad nowym materiałem, tworząc muzykę z pogranicza pustynnego rocka, funku oraz gruge'u. NA POCZEKANIU - Staszów Gatunki w jakich się obracają, to głównie rock i blues, ale też funky, hard rock i reggae. SDL - Ćmielów Koncertowali na terenie całej Polski i Europy (m.in. na Węgrzech, Słowacji, Austrii). Na swoim koncie posiadają wiele nagród i wyróżnień. Brali udział w znanym show telewizyjnym, "Mam talent", gdzie dotarli do ćwierć finału. Otrzymali również główną nagrodę festiwalu "Wielki Ogień" w 2011 r. za najlepsze wykonanie piosenki Miry Kubasińskiej. SANDO ALL STARS - Sandomierz To projekt łączący młodych sandomierskich muzyków uformowany po raz pierwszy na Finał WOŚP 2012 r. Supportowali zespołowi BRACIA na Dniach Sandomierza. Każdy z zespołów jako nagrodę za udział w festiwalu otrzymał sesję nagraniową , w profesjonalnym studio nagraniowym. Nagrody wręczał W-ce Burmistrz Opatowa Pan Krzysztof Wróblewski, który przez cały czas był obecny na widowni. - Chcemy aby festiwal rockowy, powrócił na stałe do kalendarza imprez Opatowskiego Ośrodka Kultury. Mam nadzieję, że Opatów stanie się kolejnym ważnym punktem na muzycznej mapie rockowej - mówił na zkończenie wice Burmistrz Opatowa Krzysztof Wróblewski. Sponsorami nagród byli: J SOUND Lublin Koliber Studio Kielce GRAMAND RECORDS Lublin 315 STUDIO Kraków New Project Production Warszawa oraz Opatowski Ośrodek Kultury

                     ROCK FESTIWAL OPATÓW 24-25.09.2012

                    "FESTYN RODZINNY" OPATÓW, 19.08.2012

W środę Kościół Katolicki obchodził uroczystość Wniebowzięcia NMP. Święto maryjne w ludowej tradycji to Święto Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia wierni, przynoszą do kościołów własnoręcznie przygotowane bukiety i wieńce z polnych kwiatów, ziół, zbóż, ale także z owoców i warzyw. Poświęcone przechowuje się przez cały rok, by chroniły domowników przed chorobami i nieszczęściem. Według starych ludowych wierzeń pachnące zioła, piękne kwiaty, dojrzałe kłosy zbóż i dorodne owoce symbolizują dojrzałość i duchową pełnię Maryi. Poświęcone bukiety mają zapewnić Jej opiekę nad plonami. Tradycja święcenia ziół przetrwała do dziś. W opatowskim klasztorze o. Bernardynów uroczystości maryjne rozpoczęły się o godzinie 12:00 mszą św. Dla klasztoru oo. Bernardynów było to święto podwójne, bo 15 sierpnia parafia przeżywa również główny odpust. Uroczystą sumę - najważniejszą mszę tego dnia uświetnił występ orkiestry dętej Opatowskiego Ośrodka Kultury, a także poczty sztandarowe i licznie zgromadzeni goście. Mszę sprawowali główny koncelebrans o. Mariusz Lepianka z Sanktuarium i Klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku oraz ojciec Tacjan Mróz - gwardian klasztoru o. Bernardynów w Opatowie. Po uroczystej mszy odbyła się procesja eucharystyczna na placu przykościelnym. Święto Matki Boskiej Zielnej ma wielowiekową tradycję. Jest przede wszystkim podziękowaniem za tegoroczne plony, a wianuszki z ziołami, jakie tego dnia zostaną poświęcone, mają moc magiczną.

      "MATKI BOŻEJ ZIELNEJ w OPATOWIE" 15 SIERPNIA 2012r.

Na opatowskim rynku już po raz kolejny odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Opatowski Ośrodek Kultury. Impreza rozpoczęła się koncertem orkiestry dętej OOK z okazji Święta Wojska Polskiego. W koncercie tym można było usłyszeć pieśni i piosenki patriotyczne, które przyświecały polskiemu żołnierzowi podczas najważniejszych bitew w dziejach naszej historii. Podczas festynu nie zabrakło także konkursów i zabaw dla najmłodszych, oraz dobrej zabawy przy muzyce zespołu Millenium, który na samym początku, gorącą sambą, przegonił chmury i zachęcił mieszkańców do wspólnej zabawy. Uczestnicy zabawy usłyszeli utwory disco polo, światowe covery i sprawdzające się w każdej sytuacji, polskie przeboje.

               "SCENA DLA WSZYSTKICH" 15 SIERPNIA 2012r.

               "SCENA DLA WSZYSTKICH" 5 SIERPNIA 2012r.

"WAKACJE Z OPATOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY" SIERPIEŃ 2012